Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Goście na stronie

Odwiedza nas 1 gość

Licznik odwiedzin

3666054 Odwiedzających
Aktualności arrow Informacje
Informacje Drukuj Poleć znajomemu
30.04.2010.

Szanowni Państwo

Niniejszą stronę przezentujemy po to abyście odwiedzili nasz ośrodek przy okazji zwiedzając okolice. Mamy nadzieję, że walory środowiskowe i krajoznawcze zachęcą Was do przyjazdu. Liczymy także na to, że wielu spodoba się nasze centrum wypoczynkowe i powrócą do nas w nadziei przeżycia czegoś nowego. W imieniu wszystkich, którym nie jest obojętny przyjazd turystów do Skorzęcina.

 

Skorzęcin dojazd

 

Dumą mieszkańców gminy Witkowo jest  znany i popularny w całym kraju Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. To jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce, a zarazem wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu. Na powierzchni 41 ha, oferuje się turystom 6 tys. miejsc noclegowych.

 

Ośrodek położony jest w lesie pomiędzy jeziorami Niedzięgiel (640 ha powierzchni i głębokości 22 m), a jeziorem Białym (46 ha powierzchni i głębokość 10,2 m), które charakteryzują się czystą wodą, szeroką i piaszczystą plażą oraz łagodnymi brzegami jezior zachęcającymi do kąpieli i opalania się. Dla turystów lubiących spacery zbudowane jest dobrze oświetlone i wygodne molo.

 

Ponadto na terenie ośrodka,  zlokalizowane jest wesołe miasteczko, wypożyczalnia rowerów oraz bogate zaplecze handlowo-gastronomiczne. Działające na terenie Ośrodka wypożyczalnie sprzętu wodnego, dają możliwość, na doskonalenie swoich umiejętności w sportach wodnych. Z kolei dla amatorów piłki istnieje możliwość gry w piłkę nożną, ręczną, koszykową, siatkową, a także w tenisa ziemnego.

 

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w  Skorzęcinie odbywają się liczne imprezy sportowo-rekreacyjno-kulturalne np. Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych RC, plażowe turnieje piłki siatkowej, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym, Zloty Miłośników Kadetów, wystawy psów rasowych, itp. Miejscowość ta jest doskonałym miejscem,  na spędzanie urlopu, weekendu, uprawianie turystyki  pieszej lub rowerowej.