Aktualności
Puchar Polski Strong Man Drukuj Poleć znajomemu
02.07.2008.
Ireneusz Kuraś, Artur Zieleniecki, Gabriel Kowalski, Grzegorz Peksa, Artur Patyk, Tyberiusz Kowalczyk, Aneta Florczyk - wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w zawodach "Strong Women", do tej pory niepokonana najsilniejsza kobieta świata (ostatnio brała udział w telewizyjnym show - "Gwiazdy tańczą na lodzie"), uczestniczyli w sobotę 21 czerwca w zawodach Pucharu Polski Strong Man w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie.


Rywalizacja siłaczy była jednocześnie otwarciem sezonu letniego.

Te sportowe widowisko zorganizowane zostało przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Agencję Artystyczną „Harlem”.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach: spacer buszmena, przetaczanie opony, spacer farmera, załadunek kul, przeciąganie łódki po piasku z hostessą, podnoszenie ciężarka i wrzucanie beczek na platformę stojącą w wodzie.
Ostatecznie Puchar Polski trafił w ręce Gabriela Kowalskiego, na podium stanęli również Artur Patyk i Tyberiusz Kowalczyk. Na dalszych miejscach uplasowali się Artur Zieleniecki, Ireneusz Kuraś oraz Grzegorz Peksa.

Zmagania strongmanów dopełnił pokaz kulturystyczny Marcina Jabłońskiego, który wzbudził zachwyt zwłaszcza u żeńskiej części publiczności.


Nie mniejsze emocje wywołał występ kulturysty Jacka Dymka w repertuarze Elvisa Presleya.

Swoim udziałem sobotnią imprezę uświetnił także Piotr "Wezyr" Madera - Mistrz Świata i dwukrotny Mistrz Polski w tańcu breakdance (jeden z trzech tancerzy tego stylu, który zaprezentował swoje umiejętności przed papieżem Janem Pawłem II na prywatnej audiencji w Watykanie w 2004).


Duża liczba publiczności świadczy z całą pewnością o powodzeniu tej wakacyjnej imprezy.
 
« poprzedni artykuł