Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Goście na stronie

Odwiedza nas 2 gości

Licznik odwiedzin

3548822 Odwiedzających
Aktualności
Podzielili się krwią Drukuj Poleć znajomemu
20.08.2008.

„Krew darem życia” - pod takim hasłem Zarząd Rejonowy PCK wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi w Gnieźnie w sobotę, 9 sierpnia zorganizował akcję poboru krwi w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie, gdzie został podstawiony autokar z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

 „Podzielili” się krwią

Puchar dla dawcy, który w tym dniu oddał krew, i w sumie miał najwięcej oddanych litrów krwi w swoim życiu ufundował Włodzimierz Pilarczyk, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Gnieźnie. Sponsorem akcji była także firma Cerffur, która ufundowała słodki upominek. Organizatorzy akcji zaznaczają, że lato jest czasem, kiedy krew jest szczególnie potrzebna m.in. ze względu na dużo wypadków.

„Podzielili” się krwią

W takich przypadkach życie często ratuje krew, którą trzeba przetoczyć poszkodowanym. Oddanie krwi jest także okazją do jej przebadania, a wyniki można odebrać w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu ul. Marcelińska. Akces do wzięcia udziału w akcji zadeklarowało 50 osób, z tego tylko 34 osoby zostały zakwalifikowane do oddania krwi.

„Podzielili” się krwią

Razem oddano 15.300 ml. krwi. Puchar Zenonowi Wasiakowi wręczył Stanisław Król, wiceprezes Zarządu rejonowego PCK. - Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania należą się także Marianowi Gadzińskiemu, zastępcy burmistrza gminy i miasta Witkowo za osobiste wsparcie i udostępnienie terenu, firmie Cerffur za dodatkową słodką niespodziankę oraz kierownictwu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie - podkreślił S. Król.

„Podzielili” się krwią

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »