Aktualności
VIII Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej Drukuj Poleć znajomemu
12.09.2008.

Eliminacje w fazie grupowej przebrnęli szczęśliwie zawodnicy Energetiki Września, GGP KGL Września, Hurtowni Piast, Korona s.c., FC Gębarzewo, Niepowołani przez Beenhakkera, Cosinus Gniezno, Anty.

Image

Pierwszy ćwierćfinał rozegrali zawodnicy z Wrześni Energetika oraz GGP KGL. W wyrównanym pojedynku zwyciężyli zawodnicy drużyny GGP KGL pokonując 1:0 Energetikę, zwycięską bramkę zdobył Kamil Kozielski. Drugi z 4 ćwierćfinałów rozegrali zawodnicy Hurtowni Piast i Korony w regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1 bramki zdobyli Marcin Bilicki dla Piasta i Damian Szczepaniak dla Korony. O wyniku tego spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, w nich lepsi okazali się zawodnicy Korony pokonując Hurtownie Piast 3:0. Przedostatnią parę ćwierćfinałową tworzyły drużyny Niepowołanych przez Beenhakkera oraz FC Gębarzewo w regulaminowym czasie gry nie padło rozstrzygnięcie i o wyniku po raz drugi zadecydowały rzuty karne. Skuteczniej egzekwowali je zawodnicy FC Gębarzewa pokonując 4:1 drużynę Niepowołanych. W ostatnim ćwierćfinale spotkali się zawodnicy Cosinusa oraz Anty. Cosinus doznał dotkliwej porażki 5:0 bramki strzelali Marek Janaszak, Bartosz i Sebastian Staszewscy, Błażej Franczak oraz Tomasz Zimnik.
Awans dalej uzyskały zespoły Korony i GGP KGL oraz FC Gębarzewo i Anta tworząc kolejno pierwszą i drugą parę półfinałową. Pierwszy półfinał nie przyniósł rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry po bramkach Damiana Szczepaniaka i Krzysztofa Graczyka na tablicy widniał wynik 1:1. Rzuty karne przegrali zawodnicy GGP KGL Września 2:3. W drugim równie emocjonującym półfinale uczestnicy eliminacji do Pucharu Polski w Beach Soccerze zespół Anty przegrał w karnych z FC Gębarzewo 2:1. Wielką klasą i umiejętnościami wykazał się Robert Grzesik broniąc 4 rzuty karne.

Image

W meczu o 3 miejsce spotkały się zespoły GGP KGL i Anty, którzy czysto i gładko wygrali 0:3. Bramki strzelili Marek Janaszak oraz Tomasz Zimnik - 2.
Mecz finałowy VIII Mistrzostw Wielkopolski stał na najwyższym poziomie. Po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa byli zawodnicy Korony po bramce Daniana Szczepaniaka, lecz po zmianie stron wyrównał Mateusz Zawada i po raz kolejny zdecydowała skuteczność z 9 metra. Karne lepiej egzekwowali zawodnicy Korony i to oni pojechali do domu z Pucharem Jacka Kowalskiego za zajęcie I miejsca w VIII Mistrzostwach Wielkopolski.

Klasyfikacja generalna VIII Mistrzostw Wielkopolski

Zwycięzcą turnieju została Korona s.c. otrzymując puchar ufundowany przez Prezydenta Jacka Kowalskiego. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna FC Gębarzewo obdarowana została pucharem ufundowanym przez Burmistrza Gminy i Miasta  Witkowo Krzysztofa Szkudlarka. Trzecie miejsce przypadło uczestnikowi eliminacji do Pucharu Polski zespołowi Anta. Otrzymał on puchar Dyrektora OKSiR Witkowo.

W klasyfikacjach indywidualnych nagrodzeni zostali następujący zawodnicy:

Najlepszy Bramkarz
Robert Grzesik - FC Gębarzewo

Król Strzelców
Tomasz Zimnik - Anta

Najlepszy Zawodnik
Bartosz Staszewski - Anta  

Drużyna Fair Play
FC Gębarzewo

Najsympatyczniejszy Zawodnik
Łukasz Łakomy - FC Gębarzewo

Najmłodszy Zawodnik
Szymon Andrzejewski  - Niepowołani przez Beenhakkera

Najskuteczniejsza Drużyna
Anta

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »